Kołnierze uszczelniające ESV do pokryć płaskich
Niezbędnym elementem umożliwiającym prawidłowe zamontowanie okna w połaci dachowej jest kołnierz uszczelniający. Precyzyjnie zaprojektowane, systemowe elementy kołnierza pozwalają na trwałe i szczelne połączenia okna z pokryciem dachowym. Zadaniem kołnierza jest odprowadzenie wody deszczowej i śniegu poza okno oraz zabezpieczenie przed wiatrem.
Kołnierz do pokryć płaskich, cienkich
Umożliwia szczelne połączenie okna z płaskimi pokryciami dachowymi takimi jak: papa, gonty bitumiczne, blacha płaska arkuszowa, łupki o grubości pokrycia do 10mm (2 warstwy po 5mm).
Budowa kołnierza
Kołnierz składa się z czterech podstawowych elementów (dolny element, dwa boczne i górny element). Dolny element kołnierza posiada podklejoną od spodu masę plastyczną pozwalająca na przyklejenie kołnierza do pokrycia dachowego, przez co zapewniona jest szczelność połączenia.
Standardowo przystosowany jest do montażu pojedynczego okna w połaci dachu. Występuje również w wersji modułowej do zespalania okien w grupy: poziome, pionowe i blokowe.

Elementy kołnierza
1 — górny element kołnierza
2 — dolny element kołnierza
3 — rynny boczne
4 — haczyk
Zakres montażu
- od 15° do 90°
Ważne wskazówki dotyczące montażu
Kołnierz należy dopasować do
- rozmiaru okna - okno i kołnierz powinno być w tym samym rozmiarze
- materiału pokryciowego dachu - w zależności od rodzaju rodzaju pokrycia stosujemy właściwy rodzaj kołnierza uszczelniającego
- sposobu montażu - tzn. czy okno będzie montowane pojedynczo czy w zespoleniu
Produkty uzupełniające
- produkty izolacyjne