Producent
Cena
Od
-
Do

Okna dachowe otwierane elektrycznie

Okna otwierane elektrycznie
Produktów w kategorii: 2
Opis kategorii

Okna dachowe otwierane elektrycznie

Coraz częściej zdarza się, że poddasza zarówno w domach jednorodzinnych, jak i obiektach wielorodzinnych adaptuje się na pomieszczenia domowe. W takim przypadku szczególną uwagę należy zwrócić na stolarkę okienną. Warto natomiast zauważyć, że nie wszystkie poddasza mają ten sam układ. Oprócz standardowych wnętrz nieco niższych z mocnymi skosami, które najczęściej kojarzą się z tą przestrzenią bardzo często w domach są to dość wysokie pomieszczenia. Wówczas klasyczne okna dachowe obrotowe czy nawet uchylno-obrotowe nie zawsze zdają egzamin. Zdarza się więc, że konieczne jest skorzystanie z nieco bardziej zaawansowanych technologii. Na szczęście producenci stolarki okiennej o to zadbali. Propozycją w tym zakresie są okna dachowe sterowane elektrycznie.

Co wpływa na fakt, że warto zainwestować w okna dachowe sterowane elektrycznie?

Wyposażenie w postaci produktów, jakimi są okna dachowe otwierane elektrycznie to w wysokich pomieszczeniach wygoda, ale także bezpieczeństwo. Chcąc przewietrzyć wnętrze i uchylić okno nie trzeba za każdym razem wychodzić na specjalne stopnie czy drobinkę. Wystarczy wykorzystać opcję elektrycznego otwarcia.

Okna dachowe otwierane elektrycznie - wyjątkowo wytrzymała konstrukcja

Okna dachowe są wyposażeniem, które powinno charakteryzować się przede wszystkim wytrzymałością na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych. Zimą jest to śnieg, latem wysokie nasłonecznienie, a w pozostałych porach roku intensywne opady deszczu, a coraz częściej także gradobicie. W przypadku okien dachowych sterowanych elektrycznie, które znajdują się w naszej ofercie podstawą jest trwałe drewno sosnowe, klejone. To jednak zostało pokryte specjalnymi powłokami, które zwiększają jego odporność.

Okna dachowe sterowane elektrycznie dostępne są w wariantach 3-szybowych, które są jednym z najlepszych na rynku. Ponadto wyróżnia je:

  • wysoka energooszczędność - doskonała izolacja termiczna ma znaczenie szczególnie przy niskich temperaturach, kiedy ciepło zatrzymywane jest w budynku w związku z czym rachunki za ogrzewanie są zdecydowanie niższe,
  • bezpieczeństwo - klamka wykorzystana w oknach ma dodatkowe zamknięcie na kluczyk, które można wykorzystać w momencie pobytu poza domem,
  • funkcja mikro-uchylenia - zapewnia obieg powietrza i przekłada się na utrzymanie prawidłowej wilgotności na poddaszu,
  • zewnętrzne hartowanie szyby - gwarantujące wytrzymałość nawet w przypadku ekstremalnych warunków pogodowych.

Okna dachowe sterowane elektrycznie - dostępność wariantów rozmiarowych

Okna dachowe otwierane elektrycznie w przeciwieństwie do standardowych modeli okien dostępne są w ograniczonym przedziale rozmiarowym. Właścicieli budynku mają możliwość wyboru stolarki, która charakteryzuje się wymiarami:

  • 78x98 cm, 78x118 cm, 78x140 cm, 78x160 cm,
  • 94x118 cm, 94x140 cm, 94x160 cm,
  • 114x118 cm, 114x140 cm,
  • 134x98 cm.

Warto natomiast zauważyć, że okna dachowe sterowane elektrycznie wybiera się przede wszystkim do większych i wyższych pomieszczeń. Mniejsze modele w związku z tym nie zapewniały odpowiedniego naświetlenia wnętrza, które jest bardzo ważne.

Produkty uzupełniające, w które można wyposażyć okna dachowe sterowane elektrycznie

Dodatkowe akcesoria w przypadku modeli, jakimi są okna dachowe otwierane elektrycznie mają ogromne znaczenie. Przede wszystkim mogą one zwiększyć ich wytrzymałość oraz zakres wykorzystania, jak ma to miejsca podczas w przypadku wyboru kołnierzy uszczelniających do pokryć falistych lub prostych.  Ich zadaniem jest ułatwienie montażu stolarki na dachu oraz odprowadzenie wody deszczowej, oraz śniegu poza jej obszar.

To jednak nie wszystko. Akcesoria, w które wyposaża się okna dachowe otwierane elektrycznie przekładają się także na codzienny komfort domowników. Mowa tutaj o dodatkach takich jak moskitiery czy rozwiązania w zakresie ochrony przeciwsłonecznej - rolety zewnętrzne i wewnętrzne lub żaluzje. Dzięki nim w wyjątkowo słoneczne dni można ochronić się przed wpadającymi do pomieszczenia na poddaszu promieniami, dbając także o optymalną temperaturę we wnętrzu.

Strona używa plików cookie. Szczegóły w polityce prywatności