Producent
Cena
Od
-
Do

Wyłazy dachowe do pomieszczeń nieogrzewanych

Produktów w kategorii: 13
Wyłaz dachowy OKPOL WVR V8
5 dni roboczych
510,00 zł 725,70 zł
Wyłaz dachowy OKPOL WVR V8
Nowość
 • Otwieranie: na bok, na prawą lub lewą stronę
 • Materiał: Drewniane
 • Zakres montażu: 15° - 65°
Zobacz szczegóły
Wyłaz dachowy OKPOL WVM+ VERSA plus
5 dni roboczych
295,00 zł 423,12 zł
Wyłaz dachowy OKPOL WVM+ VERSA plus
 • Otwieranie: do góry
 • Materiał: Drewniane
 • Zakres montażu: 15° - 65°
Zobacz szczegóły
Wyłaz dachowy OKPOL WVD+ VERSA plus
5 dni roboczych
297,00 zł 495,69 zł
Wyłaz dachowy OKPOL WVD+ VERSA plus
 • Otwieranie: na bok, na prawą lub lewą stronę
 • Materiał: Drewniane
 • Zakres montażu: 15° - 65°
Zobacz szczegóły


Opis kategorii

Wyłazy dachowe do pomieszczeń nieogrzewanych

Okna dachowe do pomieszczeń nieogrzewanych to specjalny typ stolarki okiennej. Jest on przeznaczonych do tych pomieszczeń okiennych, które nie zostały przystosowane jako wnętrza mieszkalne i nie są one w związku z tym ogrzewane. Bardzo często tego typu okna dachowe do pomieszczeń nieogrzewanych nazywa się także świetlikami. Jednak ich podstawowym zadaniem jest nie tylko doświetlenie wnętrz i ich łatwe wietrzenie. Pełnią one także rolę wyłazów, dzięki którym bezpiecznie można wyjść na dach.

Dlaczego warto postawić na wysokiej jakości wyłazy dachowe do pomieszczeń nieogrzewanych?

Decydując się na specjalne okna dachowe dobrych marek, zyskujesz wiele korzyści. Przede wszystkim zapewniasz sobie dostatecznie duży otwór wyjściowy, aby móc bezpiecznie i wygodnie wydostać się na dach, kiedy jest to koniecznie. Kwestia konkretnego wymiaru zależy jednak od tego, jaki rozmiar wyłazu wybierzesz. W naszej ofercie znajdziesz modele w rozmiarach:

 • 46x55 cm,
 • 46x75 cm,
 • 47x73 cm,
 • 54x83 cm.

Co więcej, większość wariantów, jeżeli chodzi o wyłazy dachowe do pomieszczeń nieogrzewanych zostało wyposażonych w specjalną, antypoślizgową powierzchnię w dolnej części. To dodatkowa ochrona, którą doceniają specjaliści zajmujący się serwisem dachu lub kominiarze czyszczący co pewien czas przewody.

Okna dachowe do pomieszczeń nieogrzewanych dostępne są również ze zintegrowanym kołnierzem. Oznacza to, że można zamocować je w pokryciu dachowym, zachowując przy tym doskonałą szczelność i odporność na różnego rodzaju warunki atmosferyczne - deszcz czy śnieg. Jest to także spore ułatwienie, ponieważ wspomnianego elementu nie trzeba wybierać indywidualnie, ale jest on idealne dopasowany do wyłazu.

Okna dachowe do pomieszczeń nieogrzewanych - wytrzymałość, komfort i estetyka

Dostępne w naszej ofercie wyłazy dachowe do pomieszczeń nieogrzewanych można dostosować do własnych wymagań, głównie w zakresie ich otwierania. Proponujemy modele, które otwierają się na lewą lub prawą stronę. Można jednak wybrać także warianty uchylne do góry. Część produktów ma opcję blokady skrzydła w jednej z trzech pozycji oraz specjalny ogranicznik, dzięki któremu nie ma ryzyka przypadkowego zatrzaśnięcia okna w momencie, kiedy jest ono otwarte.

Na uwagę zasługuje wyjątkowo wytrzymała konstrukcja, jeżeli chodzi o wyłazy dachowe do pomieszczeń nieogrzewanych. Do ich stworzenia wykorzystano odporne materiały takie jak poliuretan, aluminium oraz EPDM. Co więcej, szczególną uwagę zwrócono także na produkcję zgodną z zasadami ekologii. Nie bez znaczenia jest także wybór szyby. W tym przypadku stosuje się warianty hartowane, które są wyjątkowo trwałe nawet w przypadku mocnych uderzeń deszczu czy gradu. To najlepsze produkty w tej kategorii wyłącznie znanych producentów takich jak:

 • Velux,
 • Fakro,
 • Okpol

Nowoczesne okna dachowe do pomieszczeń nieogrzewanych są nie tylko funkcjonalne i trwałe, ale dobrze się prezentują. W części modeli istnieje możliwość wyboru kolorystyki ich oblachowania, dzięki czemu można dopasować wyłaz estetycznie do wyglądu swojego budynku. Producenci zwykle dają wybór jednego z trzech proponowanych odcieni:

 • RAL 7016 - antracyt,
 • RAL 7022 - ciemny szary,
 • RAL 9005 - czarny.

Każde okno dachowe tego typu ma także gwarancję. Zależnie od jego typu jest to 5 lub 10 lat.

Wyłazy dachowe do pomieszczeń nieogrzewanych - prosty montaż

Dostępne obecnie na rynku wyłazy, podobnie jak okna dachowe są elementami, które gwarantują nie tylko łatwy, ale i szybki montaż. Dzięki temu wszelkie prace z tym związane specjaliści są w stanie wykonać sprawnie. Pod uwagę należy wziąć w tym przypadku jednak dopuszczalny kąt nachylenia połaci dachowej. Zależnie od wybranego modelu, wyłazy dachowe można mocować w pokryciach o kącie nachylenia od 15°  do 65° .

Okna dachowe do pomieszczeń nieogrzewanych nie wymagają stosowania dodatkowego wyposażenia jak rolety zewnętrzne lub wewnętrzne, markizy czy inne akcesoria przeciwsłoneczne. Wynika to z faktu, że są one elementem wnętrz, w których na co dzień nie przebywają domownicy, w związku z tym zacienienie tych powierzchni nie ma tak dużego znaczenia, jak w przypadku poddaszy zaadaptowanych na wnętrza mieszkalne.

Strona używa plików cookie. Szczegóły w polityce prywatności